„Tänan hea koostöö eest!“

Nikolai L., KÜ Vahtraleht

„Tänud tulemusliku koostöö eest!“

Ülar K., Kanepi Vallavalitsus

Järgne meile:

Facebook Page Twitter
Halb ventilatsioon võib alandada toa temperatuuri! PDF Trüki E-mail
Kirjutanud Viljar Puusepp   
Kolmap, 04.Nov.2009 22:56

EnergiasäästunädalHea ventilatsioon on oluline eluks meeldiva sisekliima loomisel. Värskes õhus paraneb inimeste vaimne võimekus ja enesetunne. Äärmiselt oluline on ventilatsioon aga ka liigse õhuniiskuse ärajuhtumisel ja sooja kokkuhoiul. Tihti mõeldakse, et maja fassaadi soojustamisega toas temperatuur kindlasti tõuseb. See ei ole aga nii, kui ventilatsioon pole piisav ja seinad muutuvad niiskeks.

 

Kui ventilatsioon pole piisav, võib esimese märgina näha niiskust aknaklaasidel. See võib olla õrn udu, veepiisad või lausa jää. Samamoodi tekib niiskus ka seintele, põhjustades muu hulgas hallituse teket. Hapniku puudus ja hallitus on puuduliku ventilatsiooni otseseks tagajärjeks.

 

Seintel olev niiskus aurustub ja see protsess jahutab seinu. Seinte jahtumine tuleb sellest, et aurustumise protsess kulutab energiat, mis võetakse seina soojusenergia arvelt. Samasugust protsessi saate kogeda ka ujumast tulles või sporti tehes - kui nahk on märg, siis hakkab jahe. Kui sein on märg, siis on see jahedam. Seega halb ventilatsioon võib oluliselt alandada toas tajutavat temperatuuri. Kui soojustate fassaadi või paigaldate õhutihedad aknad, siis kindlasti mõelge ka ventilatsioonile!Jaga teistega:
Digg! Reddit! Del.icio.us! Mixx! Google! Live! Facebook! Technorati! Squidoo! Twitter!
 
 


Artiklid e-kirjaga!

* Uuringute tulemused
* Mis on renoveerimisel oluline?
* Korteriühistu energiasääst

hoiame Sinu andmed 100% kaitstud

LoginMeil on lehel 12 külalist online