„Tegite head tööd. Suured tänud selle eest!“

Renno R., KÜ Rõngu Aia 3, juhatuse liige

„Tänan kiire töö eest.“

Kristjan R., eramu energiamärgis

Järgne meile:

Facebook Page Twitter
Energiaaudit, energiamärgis ja soojusaudit (termograafia). Mis on erinevus? PDF Trüki E-mail
Kirjutanud Viljar Puusepp   
Esmasp, 23.Nov.2009 16:52

Tihti tuntakse huvi meie teenuste vastu ja küsitakse soojusauditi hinda. Lähemal uurimisel selgub, et mõeldakse termograafiat.

Soojusaudit (termograafia)Termograafia ehk infrapuna fotodest aruanne näitab fotodel hoone soojalekkeid, külmasildu ja niiskeid alasid. Kui seni on Soojusaudit olnud vaid kaubamärk, siis on meil hea meel anda see ilus emakeelne nimi erialakeelsele termograafia mõistele. Kasutame seda edaspidi klientidega samas kontekstis.

 

Mis on energiaaudit?

EnergiaauditEnergiaaudit on põhjalik analüüsidokument, mis kirjeldab hoone erinevate süsteemide seisukorda ning annab soovitusi renoveerimistööde järjekorra planeerimisel. Samuti saab energiaauditit kasutada alusdokumendina hoone renoveerimiseks vajaliku laenu taotlemisel. Kredex kompenseerib 50% energiaauditi maksumusest, kuid mitte rohkem kui 10 000 krooni. Energiaaudit võib sisaldada ka termograafiat ehk soojusauditit. Enamasti tellitaksegi need teenused koos.

Mis on energiamärgis?

EnergiamärgisEnergiamärgis näitab hoone energiaklassi ehk soojus- ja elektrienergiale tehtavaid aastaseid kulutusi köetava pinna ruutmeetri kohta. Energiamärgise taotlemine ei eelda soojusauditit ega energiaauditit, kuid sageli tellitakse energiamärgis koos energiaauditiga, kuna vajalike andmete kogumise töö on siis juba tehtud.

Viimasel ajal küsitakse energiamärgist üha rohkem. Alates 2009 aasta jaanuarist on energiamärgis pooleldi kohustuslik. See tuleb tellida kas kinnisvara omaniku, ostja või üürija soovil. Kui keegi ühistu liikmetest soovib hoone energiamärgist, siis tuleb korteriühistul see tellida kahe nädala jooksul.

 

Jälgi teemakohaseid uudiseid Twitteris:

Termograafia: http://twitter.com/termograafia
Energiaaudit: http://twitter.com/energiaaudit
Energiamärgis: http://twitter.com/energiamargisJaga teistega:
Digg! Reddit! Del.icio.us! Mixx! Google! Live! Facebook! Technorati! Squidoo! Twitter!
 
 


Artiklid e-kirjaga!

* Uuringute tulemused
* Mis on renoveerimisel oluline?
* Korteriühistu energiasääst

hoiame Sinu andmed 100% kaitstud

LoginMeil on lehel 8 külalist online